Drzwi garażowe stalowe

Drzwi garażowe ze stali są o wiele wytrzymalsze i bezpieczniejsze od drewnianych, aluminiowych i z tworzyw sztucznych.

Dzięki najnowszym technologiom wykorzystywanym w obróbce metali, stalowe drwi garażowe mogą do złudzenia przypominać drewniane. Stosując takie rozwiązanie nie musimy się martwić o wpływ warunków atmosferycznych na materiał, z którego zbudowane są drzwi, przy tym prezentują się one bardzo estetycznie.

Oprócz tego, większość z nich jest zbudowana z galwanizowanej stali wykańczanej powłoką winylową bądź poliestrową, dlatego nie istnieje potrzeba częstego malowania drzwi, jak to ma miejsce w przypadku drewnianych. Większość gwarancji obejmuje cały okres użytkowania domu, nie obejmuje ona zazwyczaj efektu opadania, w wyniku którego brama może ulec odkształceniom w dolnej części. Odkształcenia takie są bardzo trudne w naprawie.

Najlepsze drzwi stalowe posiadają warstwę ocieplającą z poliestrowej bądź poliuretanowej pianki. Izolacja nie tylko utrzymuje ciepło w garażu w zimie i chłód w lecie,ale również sprawia że drzwi stają się lżejsze i cichsze, a przez to łatwiejsze w obsłudze.

Zazwyczaj w przypadku stalowych bram garażowych można zauważyć, że jakość jest powiązana z grubością drzwi jak i okładziny na nich. Najlepsze drzwi mają grubość dwóch cali, są wypełnione materiałem izolującym, natomiast okładzina wykonana jest ze stali 28. Tańsze modele zazwyczaj są cieńsze i wykonane ze stali 28 (im niższa liczba, tym cieńsza grubość).

Drzwi garażowe mogą składać się z jednej warstwy, z ramą, która jest widoczna od wewnątrz, mogą być również dwuwarstwowe, wypełnione pianką izolacyjną pomiędzy panelami. Drzwi dwuwarstwowe są o wiele wytrzymalsze oraz bardziej estetyczne od strony wewnętrznej.

Uszczelnienie jest kolejnym elementem, który świadczy o jakości drzwi. Najlepsze drzwi posiadają na całej swojej szerokości winylowe uszczelki, oprócz tego są wyposażone w sztywne listwy po obu stronach drzwi, oraz przeciwdeszczowe daszki.