Bramy garażowe dwuskrzydłowe

Bramy dwuskrzydłowe są konstrukcją tradycyjną, coraz rzadziej jednak stosowaną.

Jeśli chodzi o konstrukcję to zazwyczaj wykonana jest ona z profili zamkniętych ocynkowanych. Opiera się na stalowych zawiasach, posiada zamek z wkładką patentową oraz gumową uszczelkę na całym obwodzie. Sprawia to, że konstrukcja jest stabilna i solidna.

Bramy dwuskrzydłowe mogą występować w wersji jednoskrzydłowej, dwuskrzydłowej (w przypadku wersji dwuskrzydłowej można rozróżnić bramy symetryczne i asymetryczne). Na niekorzyść takiego rozwiązania przemawia duża ilość miejsca jakiej potrzeba, aby drzwi takie otworzyć.

bramy garazowe dwuskrzydlowe

Bramy dwuskrzydłowe

Bramy dwuskrzydłowe stanowią jedną z najstarszych konstrukcji bram. Charakteryzują się one dwoma skrzydłami, z reguły o tej samej długości oraz szerokości (zdarzają się jednak odstępstwa od normy, przeważnie jest to dyktowane wizją osoby projektującej bramę).
Bez wątpienia brama dwuskrzydłowa jest standardowym typem bramy przy ograniczonym budżecie. Prostota wykonania pozwala nam tak na prawdę stworzyć taką bramę samemu, przy posiadaniu odpowiedniej jakości materiałów, umiejętności manualnych oraz niezbędnych narzędzi. Skrzydła bramy dwuskrzydłowej poruszają się z reguły po 180 stopniowym łuku. Czasem łuk stanowi kąt prosty, w przypadku gdy skrzydła bramy mają otwierać się w jedną stronę. Możliwości zatrzaśnięcia bramy istnieje bardzo dużo – od małych zastawek, do masywnych zabezpieczeń mającej na celu chronić posesję użytkownika bramy.

Jaką bramę dwuskrzydłową wybrać?

dwuskrzydłowa brama poznań

Wybierając bramę dwuskrzydłową nie mamy zbyt wielu dróg do kontemplacji, poza doborem stricte estetycznym, mającym na celu wkomponowanie się w teren, na którym zostanie ona zamontowana.

Na rynku pośród wielu rodzajów bram znajdziemy również bramy dwuskrzydłowe charakteryzujące się niebywale szerokim spektrum zaprojektowania, wielkości oraz zaawansowania technologicznego. Mimo, że brama dwuskrzydłowa kojarzy się zwykle ze żmudną, manualną czynnością zamykania i otwierania, na rynku jest już mnóstwo w pełni zautomatyzowanych bram dwuskrzydłowych.