Drzwi garażowe

Drzwi garażowe są nie tylko najbardziej widoczną z części domu, ale są jednocześnie największą jego ruchomą częścią. Dlatego też drzwi takie muszę wyglądać dobrze, a przy tym należycie działać.

Drzwi typu ?tilt-up? zbudowane są z pojedynczego panelu, który porusza się na zewnątrz, a następnie do góry. Drzwi rolowane są zbudowane natomiast z czterech bądź więcej poziomych części, które są ze sobą połączone i przymocowane do rolek po obu stronach. W przypadku takiego rodzaju drzwi mogą one otwierać się do góry oraz do wewnątrz.

Drzwi garażowe wielosekcyjne

Chociaż drzwi garażowe wielosekcyjne kosztują od 25 do 35% więcej niż ich jednoelementowe odpowiedniki to są one warte swojej ceny, ponieważ są bezpieczniejsze i łatwiejsze w użytkowaniu, można je otworzyć nawet gdy zaparkujemy auto kilka centymetrów od drzwi garażu.

Obydwa typy drzwi garażowych są produkowane z drewna, stali oraz z materiałów opartych na włóknie szklanym. Mogą być wyposażone w wiele opcji dodatkowych, np. Okno bądź też elektryczny mechanizm sterujący.

pd