Bramy rolowane

Czym są bramy rolowane?

Bramy rolowane, to specjalny rodzaj bram garażowych, które działają na zasadzie rolety, które stosowane są w oknach i drzwiach naszych domów. Przez klientów uważane są za produkt z wyższej półki, poniekąd przez to, że są o wiele droższe od tradycyjnych bram segmentowych albo uchylnych. Inaczej bramy rolowane nazywa się żaluzjowymi.

bramy rolowane poznań

Budowa bram rolowanych

Produkt ten zbudowany jest z jednego skrzydła, które składa się z wąskich usztywnionych profili. Wykonane są one z aluminium, które wypełnione jest pianką poliuretanową. Łączenie ich powstaje dzięki zaczepom, pozwalającym na swobodne nawijanie się profili na wał, który ukryty został w specjalnej skrzynce zamontowanej przed garażem.

budowa bramy rolowanej

Niektóre bramy rolowane, posiadają wał poza skrzynką, dzięki czemu można go o wiele łatwiej konserwować lub naprawiać w czasie awarii. To, o czym powinien pamiętać każdy klient, to fakt, że bramy rolowane kupuje się zawsze z napędem elektrycznym.

bramy rolowane montaż

Nie należy się jednak bać, że podczas awarii nie będziemy mogli otworzyć garażu. Każdy taki produkt wyposażony został w specjalne sprężyny, które umożliwiają otworzenie drzwi ręcznie, bez użycia większej siły. Rozwiązanie to zabezpiecza klienta podczas wspomnianych awarii, czy przerwach w dostawie prądu. Nie musimy męczyć się z rożnego rodzaju korbami, czy innymi przyrządami.