Wybór bramy segmentowej do garażu

Bramy garażowe występują w wielu wersjach i wariantach, których najistotniejszym składnikiem dla nabywającego przeważnie jest cena. Oczywiście montaż bram w garażach użyteczności publicznej, obiektach handlowych i budynkach wielorodzinnych, jest kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania całego parkingu czy komunikacji osób zamieszkujących osiedle. Dlatego deweloper czy inwestor stara się wybierać bramy garażowe o najlepszych parametrach, aby wykluczyć kosztowne naprawy w przyszłości oraz kłopoty wynikające z chwilowej nawet awarii takiej bramy.

W nieco innej sytuacji są oczywiście osoby, które budują własny dom i zdecydowanie bardziej liczą się z każdym wydanym tysiącem. Wybór bramy garażowej może być więc podyktowany względami ekonomicznymi, ale nawet w takiej sytuacji warto wiedzieć, które to najważniejsze parametry bramy garażowej.

Dzięki temu, nawet decydując się na jeden z tańszych modeli, nadal możemy mieć pewność, że porównaliśmy parametry techniczne w obrębie tej samej klasy i dokonaliśmy najlepszego wyboru.

Z punktu widzenia technologicznego i montażowego, najważniejsze są oczywiście rozmiary bramy. W dzisiejszych czasach większość osób decyduje się na instalacje automatyczne, które otwierane są mechanicznie na polecenie pilota czy innej formy uruchomienia radioodbiornika w bramie. Ilość cykli otwarć i zamknięć, które dany siłownik jest w stanie wykonać na bramie, to także bardzo ważny parametr mówiący o czasie eksploatacji konkretnego modelu. Rodzaj przyłączenia do sieci energetycznej czy zainstalowane fabryczne radio w centrali sterującej, to kolejne szczegóły, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę przed zakupem.

Ostatnią kwestią, na którą obowiązkowo należy położyć nacisk to jak ważny jest profesjonalny montaż

Tylko i wyłącznie skorzystanie z profesjonalnego serwisu montującego bramę – najczęściej funkcjonującego przy sklepie oferującym takie modele – pozwala na późniejsze korzystanie z gwarancji serwisowych czy rękojmi. Dodatkowo, tylko wykwalifikowani montażyści są w stanie tak prawidłowo ustawić bramę, aby domykała się bezbłędnie i nie groziło zawijanie się różnych linek czy łańcuchów z bębna bezpośrednio na wał.